Nejhorší je možnost volby

Důvody proč nepodnikat

Jistě všichni znáte historku zvanou Buridanův osel.

Že ne? Tak to si musíte přečíst.

Nejhorší je možnost volby

Co zanechal ubohý osel za odkaz světu?

Je to o oslu mezi dvěma kupkami sena, který se nemůže rozhodnout, zda ukousnout z jedné nebo druhé. Už se blíží k jedné, tak voňavé a lákavé, když tu se otočí a druhá mu najednou připadá ještě lákavější a voňavější, tak se otočí upaluje k té první. Končí to neradostně a to smrtí mezi dvěma voňavými kupkami sena. Prý se toto přirovnání úspěšně používá i v poradenské praxi manželských poraden, kdy se nějaký nešťastník zmítá mezi manželkou s dětmi a milenkou, prý to také většinou nemá šťastné řešení…

Sama svého osudu-vlastním strojvedoucím

Tolik jsem se chtěla osamostatnit, nemít vedoucího, který řídí moje cesty, moje kroky a nejlépe i mysl. Chtěla jsem se stát pánem svého času a svých dní. Jak píšu v článku Časová osa, stát se svého života vlastním strojvedoucím. Tak jsem se do toho pustila. Rozhodla jsem se vytvořit web, blog a psát e-booky. Netušila jsem, co mě čeká. Možnost volby na každém kroku. Ne tak, že člověk někam dojde, vybere si jednu z nabízených dvou možností. Život mě více zkouší a nabízí mi mnoho voleb, na každém kroku je jich spousta. Začíná to už třeba možností webhostingu, jména domény, volba správné šablony, barvy písma, hlavičky, patičky, fotky. A co teprve o čem psát? Mohu psát, o čem mě napadne. Těch možností, těch pochybností. Já vytrvám.

Nějaké nesnáze se najdou

Rodina mě podporuje „K čemu TY mamko, potřebuješ psát blog? „Kdybys raději : zaúčtovala, upekla, zašila, uklidila, zavařila, vyžehlila, odvezla, nakoupila…“, podpoří mne občas můj muž. Jo jo, to všechno dělám, ale také se potřebuji realizovat, něco vymýšlet a něco tvořit, něco, za čím jsem já. A věřím, že se budu zlepšovat.

Chtěla jsem poradit s barvami na webu od mé náctileté dcery.“ Pochop mamko, že nikoho na týto planetě nezajímá o čem píšeš“. Nevěším hlavu, GALAXIE by byla horší.

S barvami to nakonec dopadlo dobře, poradila mi dobrá duše až z Ameriky, tomu se říká síťování.

Ohlédnutím to začíná

Podívám–li se však na stav bankovního konta a svého života, a je-li to důsledek mého špatného myšlení a chování v minulosti, věru špatně jsem myslela.

Jsem ráda, že mi osud přivál do cesty kurz Podnikání z pláže, kde se učíme, pod trpělivým vedením Stáni, jak správně nastavit prodejní automat, který bude jednou pracovat s minimální námahou.

Jsem ráda, že se mohu zúčastnit 10 denní výzvy z Cesty na pravou stranu Jirky Mazura. Učíme se zde efektivitě, strategii, fokusu, pákovým efektům, pravidlu 80/20. Nejsem žádný přeborník, prozatím jsem ve stadiu, nedělat ty nejhorší chyby, a postupně přidávat další zlepšení. Co však mám je strategie.

Nikdy není pozdě, připravit si novou vlastní strategii.

Je jasná – web, blog e-book zdarma, články e-book placený, články, další e-book….Další téma. W-B-E-Č…Časem budu mít spolupracovníky. Vydělané peníze použiju k vytvoření Avataru, další e-book. Vydělané peníze částečně investuji do podnikání Forex. Budu mít více volného času, splním si své sny…

Tady vidíte, nikdy není pozdě na novou strategii (i když jste ve věku“ vypadáš vážně dobře“) Já vytrvám. Krůček za krůčkem. Že života : často se mi nechce, a nemám inspiraci. Když mě doma někdo řádně namíchne, tak usedám a pracuji a píšu. A že jsem se pěkně posunula!

Vzkaz pro nerozhodné!

Nejjednodušší je remcat na nadřízené a práci a výšku platu a pracovní dobu, a nepouštět se do vlastních vizí a snů a projektů.Není jistota platu a pracovní doba a museli byste si platit zdravotní, sociální a telefon. A živnostenský list a doménu…Pokud vykročíte na cestu samostatnosti, pak Vás na každém kroku čeká možnost volby. A nikdy nevíte, která je ta pravá. A budete unavení a nepůjde Vám to a možná to poleze do peněz. A někdy budete zcela bez nápadu.

Ale možná… to vyjde.

Marta Veselá

Pomáhám lidem, kteří nemají rádi papírování a jsou kreativně založení, zvládnout agendu, snadno a rychle, aby se mohli věnovat svým snům Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky

  • Mapa DPH

    Pokud kupujete nebo prodáváte elektronické služby z EU a do EU, čekají vás drobné výzvy. Třeba s režimem identifikovaná osoba. Neklesejte na mysli. Připravila jsem pro vás základní nápovědu ZDARMA.

  • E-book zdarma Paragrafy

    Za pár minut zjistíte (a napravíte chyby), v podnikatelských oficialitách na vašem webu.