Quickstepové variace v podnikání

Rádi byste dodali svému podnikání rytmus, švih a šmrnc? Aby vše běželo nějak lehčeji?

Zkuste následující tip.

Najděte si učitele, průvodce nebo „tancmajstra“, někoho, kdo nekáže vodu a sám pije víno.

Vyzkoušela jsem si jít na to s průvodcem, Jirkou Mazurem prostřednictvím jeho internetového kurzu

Cesta na pravou stranu

Co mě čeká?

Neslibují se ani jistoty, ani bezpečí, ale námaha, akce a nástrahy. Moje startovní pozice OSVĆ.

Lidé na levé straně podle čtyř kvadrantů známých z knížek Kiosakiho, mají největšího nepřítele, a to je čas. Zaměstnanci jsou odměňováni za čas strávený prací pro někoho jiného.

Malí podnikatelé OSVČ mají o něco více svobody, ale jsou také omezeni časem, pokud nepracují, peníze samy nepřichází. Tedy opět levá strana, jen více svobody. Napila jsem se z této studánky plnými doušky. Vyzkoušela jsem si podnikání v rodinné firmě.  A znáte to, doma není nikdo prorokem.

Lidé na levé straně prodávají svůj čas, lidé na straně pravé své myšlenky a vize.

Co chci?

Lákalo mne, mít ještě o něco více času, na sebe, své blízké, a také trochu víc peněz. Nebýt osobně přítomna, každé vydělané koruně.

Dělat si něco podle sebe, trochu se realizovat, nestarat se jen o blaho bližních a firmy. Bylo třeba, se nad svou situací vážně zamyslet.

A je to tady, přišel mi SMART BOOK s podrobným popisem jednotlivých kroků, spousta věcí byla vysvětlena v členské sekci kurzu, byla tam spousta článků a videí a úkoly a úkoly.

Pustila jsem se tedy do krokových variací kurzu Cesta na pravou stranu a prozradím vám, co se mi povedlo, a co zase nepovedlo.

Není to zas taková paráda, co krok, to vykročení z komfortní zóny, a výsledky rozhodně nejsou třeskuté a přichází pomaleji, než bych si přála. Co ještě musím podotknout, je že mimo Jirky Mazura v roli tancmajstra, byla skvělá komunita kolem kurzu, kdy jsme navzájem sdíleli své pokroky a nezdary.

 

Začal můj příběh

Nebudu zde prozrazovat celý obsah kurzu, ale podívám se na to fokusem pravidla 80/20. (Paretovo pravidlo) 20% výsledků k chlubení

Tanečnice musí být pěkně upravená

Podařilo se mi postavit vlastní web, se kterým dovedu pracovat, to jest kdykoliv cokoliv změnit. Nikdo mi nevěřil, že to dokážu. Děti mé dřívější znalosti hodnotily ” achjo mamko, kdybys raději upekla…”

Tanečnice musí komunikovat s publikem

Podařilo se mi napsat svůj první e-book  Osobní agenda, který posílám zájemcům o mé téma Agenda s nadhledem , který je o zjednodušování domácí agendy a papírování, aby lidé méně hledali a více nacházeli, a měli více času na své blízké a své sny (za 20% času zvládli 80% nezbytného papírování).

Choreografie není jenom slovo

Podařilo se mi můj e-book propojit s ostatními aplikacemi tak, že se mohou automatizovaně zasílat e-booky i v noci a na druhý konec světa, nad tím žasnu každý den.

Nejen krása pohybu, ale i něco v hlavě se hodnotí

Píšu další e-book, kde se lidé dozví spoustu informací o ostatní Domácí agendě, některé nikdy ani neslyšeli (nebo nedbali) a nehledali. A který, se mi jistě časem odmění i finančně, protože jsem skálopevně přesvědčena, že pomůže spoustě lidí, získat větší přehled, jistotu a v neposlední řadě ušetří spoustu peněz.

Tanečnice musí mít pro tanec pěknou kondičku

Píšu články na vlastní blog,…skoro pravidelně a slibuji, že budu pravidelnější.

Zlatá cihla, cihlička  

Kurz byl o častém překonávání vlastních komfortních zón. Za jednu takovou výzvu k akci jsem byla odměněna opravdickou zlatou cihličkou s věnováním Jirky Mazura. Mám další, nikoliv virtuální, ale hmatatelný výsledek v hrsti.

A obrovitánskou radost k tomu. Takže mohu stvrdit, že překonání sebe sama může mít cenu zlata.

Co se mi povedlo jen částečně:

Quickstep je tanec svižný

Nacvičili jsme taneční kroky pomalu, a teď zrychlíme

Práce s časem je zatím marný boj. Přestože jsem vylepšila a zjednodušila postupy ve firemní administrativě, pořád je na čem pracovat. Zkrátka není nikdo jiný, koho by to bavilo. Tak neustále účtuji, vyplňuji, odevzdávám, hlídám, vozím, zásobuju, řeším věci na úřadech a starám se…a také uklízím, nakupuju, vařím, peču, žehlím. ale o něco efektivněji.

Co mi pomohlo hodně, je pravidlo 80/20 identifikujte a  odstraňte 20% procent největších požíračů času…

Nešlo to hned, vždy jen po krůčcích, ale každý krůček se počítá…a navíc se sčítají. Projevuje se to zpočátku velmi nenápadně, ale v součtu stojí za to.

Pěkně všechno roztančíme, aneb pákové efekty

Mám je vymyšlené, ale nezrealizované, protože vše chce svůj čas, týkají se zejména automatizovaného prodeje e-booků, webinářů a vzdělávacích internetových kurzů

Fokus – vždycky nechte hrát jen jednu muziku! 

A na čem dalším lze pracovat?

Tanec bude časem nabývat na jistotě, a to správné pokoukání bude teprve v páru, (to jest další probíraná látka-síťování). A co teprve více tanečníků, to bude efekt (ano, to je duplikace)

A pak jednou, až nabudete jistotu, střihnete si takové parádičky, že lidem okolo, zvláště těm co nechtěli, nebo se styděli nebo neměli boty a čas, tak těm padne brada a řeknou si:” Kdybych já byl tehdy, začal alespoň…”

Takovýto úspěch (třeba peníze) bych nikdy nečekal…

Takže doporučila byste tento kurz Cesta na pravou stranu?

Ano i ne.

Není to pro každého.

Předně něco stojí ten taneční mistr a něco ty boty (web,…)

Také ten náročný přechod z vyšlapaných tenisek do tanečních bot… Ať už jsou to dámské na podpatcích, nebo pánské lakovky, jsou prostě nepohodlné, a trvá mnoho hodin, než si zvyknete.

Pak to postupné trénování, a hledání, výběr hudby a soulad s ní, choreografie (strategie), všechno to zabere spoustu času a nepohodlí.

Ale jednou to přijde, že pak budete tančit (podnikat) s elegancí, grácií a lehkostí, a plnit si své sny a bude vás to naplňovat, budete mít spoustu času a bude vás bavit život i podnikání.

Na závěr musím podotknout, že co se opravdu splnilo, že už nic nebude jako dřív, kurz na vás zanechá stopy. Budete jinak přemýšlet, a zvedne se vám sebevědomí, úměrně překonaným nesnázím. Pánové začnou mít křídla, dámy objeví růžky.

Od hodných holek, co se dostanou do nebe, se poněkud vzdálí.

Takže zde je potřeba říci, že to není pro ty, co mají rádi vyšlapané tenisky a svoje pohodlí a stravenky.

Chtěli byste se dozvědět ještě něco více o tomto kurzu?

Já bych mohla vyprávět celé hodiny. Povím vám, jak získat více informací…

Marta Veselá

Pomáhám lidem, kteří nemají rádi papírování a jsou kreativně založení, zvládnout agendu, snadno a rychle, aby se mohli věnovat svým snům Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky

  • Mapa DPH

    Pokud kupujete nebo prodáváte elektronické služby z EU a do EU, čekají vás drobné výzvy. Třeba s režimem identifikovaná osoba. Neklesejte na mysli. Připravila jsem pro vás základní nápovědu ZDARMA.

  • E-book zdarma Paragrafy

    Za pár minut zjistíte (a napravíte chyby), v podnikatelských oficialitách na vašem webu.