Jsem tlumočníkem z řeči úřední do vizuální

 

Propojuji svět kreativních on-line podnikatelů se světem paragrafů  a daní. Protože každý umí něco. Každý je v něčem jednička.  

Ptáte se jak?

Moje vážné starosti

Když jsem byla malá holka s culíky, měla jsem vážné starosti.

„A jak poznám, až budu velká toho pravého muže?“

„Buď bez obav, to poznáš, …to uslyšíš takové tiché stříbrné cinknutí” řekli mi rodiče.

Jak jsem našla své téma

O mnoho let později hledám to pravé téma propsaní blogu a e-book, už nemám culíky, zato velkou dynamickou rodinu, firmu. Lidé mají obvykle taková vznešená témata, a co já? Co umím já?

Jen lejstra, účto, daně, předpisy a přepisy, pojištění, investice, to nikoho nezajímá…. Pak mi to došlo! Cink!

Budu pomáhat s podnikatelskou agendou přátelům, on line podnikatelům.

Půjdu na to jinak

Pro lidi, kteří nemají rádi čísla a papírování, lidi, co preferují pravou mozkovou hemisféru, kde sídlí barvy, kreativita, emoce, hudba, vztahy.

Budu jejich průvodcem a tlumočníkem po „říši“ čísel, systémů a zákonů. Rozhodně bude pro koho, mám tolik přátel, kteří tvrdí „ nemám nato buňky, a nemám čas a mám na to lidi, a ani mě to nebaví“.

Pomáhám jim vyznat se v nepřehledném moři administrativy a účtů, daní, a to tak , že k nim budu promlouvat v jejich řeči, pomoci barev a náčrtů a schémat…aby vše potřebné nalezli, odevzdali a zaplatili. Mým cílem je pomoci jim najít pevné body, aby si mohli plnit své sny a létat ke hvězdám.

Metoda vypnutých uší

Dokonce se vyskytuje takový zvláštní jev, což mi potvrdilo mnoho účetních, téměř okem viditelný, že začnete-li se s kreativcem bavit třeba o číslech, úsporách, pojištění, nějakém novém zákonu a podobně, dojde u k zavření uší, a informace letí lidově, jedním uchem tam, a druhým zpět.

Pozná se to tak, že zmlknou a do diskuze se zapojí teprve tehdy, …….. až TO ( ekonomická informace-čili kecy) bezpečně přejde. Neposlouchají, vypínají. Jsou prostě vizuální.

I lidé kreativní, si zaslouží být informovaní!

Budu tvořit, tedy tlumočit sdělení ze strohé řeči čísel, a zákonů, do řeči obrazové, pomocí barev, schémat, a jednoduchých taháků, s minimem textu.

Vím, jak se kreativci cítí, na co myslí, čeho se obávají, před čím zavírají oči. To jsem Já.

Více než dvacet let se učím řeči, čísel, zákonů, testuji systémy a tak mám i docela slušné výsledky, (po náročném výcviku, samo to rozhodně nepřišlo). Vše jsem na vlastní kůži vyzkoušela, a chyb nadělala.

Proto mohu zodpovědně říci, že jsem celoživotním studentem.

Proto, se zrovna já pokusím třeba Vám, dělat tlumočníka z jedné řeči do druhé (z číselné do obrazové… a zpět)

Stala jsem se tlumočníkem z řeči úřední do obrazové

Činím tak zejména proto, abyste zvládli, to co musíte, pokud možno v co nejkratším čase, a mohli se věnovat něčemu, co Vás baví, naplňuje a v čem si můžete plnit své sny.

Co musí mít  podnikatelé na webu za údaje? To si snadno zkontroluje pomocí e-booku zdarma. 

Paragrafy, které musíte znát, než začnete prodávat e-book 

Pěkný ohlas získala i série článků o DPH třeba

Identifikovaná osoba a hlavně Mapa DPH zdarma.

Datová schránka,

Přihláška k MOSS

Marta Veselá
Pomáhám lidem, kteří nemají rádi papírování a jsou kreativně založení, zvládnout agendu, snadno a rychle, aby se mohli věnovat svým snům Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře