Paragrafy, které musíte znát, než začnete prodávat e-book

mart

Lépe být připraven, nežli překvapen.
Pokud si nejste jistí, zda právě vy, máte na svém webu vše, jak zákon káže, nestojíte o nějaké problémy  a chcete více informací stáhněte si e-book ZDARMA

Povinné údaje

Uvedení správných údajů na webu je povinné pro všechny podnikatele, i ty co zatím nic neprodávají.

A nepodnikat, pokud na webu prodáváte e-book, je na pováženou, leda by to byla nahodilá činnost dle § 10…

Poznámka k webu. Pokud jste si četli zákon  č.89/2012 tedy Občanský zákoník, tak tam se nepíše o informacích na webu, ale v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu, ale nás samozřejmě nezmatou.

Které to jsou?

Fyzické osoby nezapsané v obchodním rejstříku

musí mít na webu a všech listinách, tedy i na objednávkách smlouvách, fakturách a obchodních dopisech uvedeno (údaje jsou na živnostenském oprávnění):

Jméno (tj. fyzická osoba jméno a příjmení)

Bydliště

IČO

Podnikatel je zapsaný v Živnostenském rejstříku 

 

Správa údajů vašich kontaktů

Pokud máte alespoň jeden formulář pro sběr kontaktů, je nutné informovat klienta.
Minimálně o tom, kdo je správce údajů, k čemu potřebuje váš e-mail, co se stane, když kliknete na tlačítko. Zda tedy přijde jen e-book, nebo zda občas přijde nějaké další e-maily se zajímavým obsahem.
Jak se může klient z dalších e-mailů odhlásit. Rozhodně musí být proklik na celé znění ochrany osobních údajů, pro ty co si chtějí přečíst podrobnější informace.
To jsou informace podle nového Nařízení EU známé jako GDPR.

Patička v emailu

Taková drobnost, ale nepřehlížejte ji. Dle zákona má určitá pravidla.

Ochrana osobnosti

Není to jen tak, někoho fotografovat, nebo o někom psát. Možná budete překvapeni, jak drahé to může být.

Fotky zdarma, mohou mít háček, o kterém nevíte

Na co si dát dobrý pozor, pokud používáte fotky z fotobank zdarma. Nejvíc doporučuju vlastní tvorbu. Fotky zdarma mohou mít kolem sebe tolik nejasností, část je popsána v e-booku. Největší komplikací jsou pak pokuty, ke kterým se dostanete ani nevíte jak. Začíná to třeba stažením fotky z Google, s tím že je vhodná ke komerčním účelům, a zanedlouho se vám ozve autor, že jste se ho nezeptali, zda s použitím fotky, zrovna na vašem webu souhlasí. 6ádost je podpořena pěknou fakturou, za využití autorských práv.

  • Nejvíc doporučuju vlastní tvorbu. I když nemusí být extra profesionální, jistě bude osobitá. Editory dokážou hodně vylepšit.
  • Použít placené fotografie z fotobank. Pokud jste si dali práci s tvorbou webu, články, jistě se najde nějaká koruna na korunování webu, pěknou fotografií.

Co bude když to nebude?

  • Sankce v blokovém řízení začínají na 5000 Kč. Nesprávné uvedení podnikatelských údajů vás může stát až 50 000 Kč. Pokud nebudete používat fotky, které jsou nabízeny ZDARMA, ušetříte za právníka.
Marta Veselá
Pomáhám lidem, kteří nemají rádi papírování a jsou kreativně založení, zvládnout agendu, snadno a rychle, aby se mohli věnovat svým snům Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře