Webinář

Můj webinář číslo jedna, aneb stále je něco poprvé.

Nedávno jsem psala v článku Video? Nikdy!,  o mém vztahu k jakékoliv veřejné prezentaci. Jsem totiž introvertní tvořivé povahy a patrně nikdy nebudu mít v oblibě veřejné sdílení. Což nechce vesmír pochopit a vždy mi pošle do cesty nějakou výzvu. Výzvy mám ráda. Vždy mi zajiskří oči, a už přemýšlím, jak to navléci. Nedávno jsem totiž, při jedné takové výzvě i ke zlaté cihličce přišla. Z toho volně plyne, že někdy nemlčet(a udělat), zlato přináší.

V rámci únorové výzvy v kurzu Život na pravé straně Jirky Mazura, jsme si měli po třicet dní pokládat otázku“ KDE JSOU MOJE PENÍZE?

Jak zařídit, aby ke mně proudily? Začalo to jednou poznámkou z pléna: “Už se zase blíží daně, jak vyplnit daňové přiznání a nezbláznit se?“

Protože jsme právě probírali na Střední škole plážové webináře, vnukla mi Stáňa Mrázková myšlenku, udělat takový webinář daňově plážový, pro své spolužáky. Od myšlenky nebylo daleko k činu, řádově v minutách jsem zařídila webinářovou stránku a tak dál. Peripetie s webinářem popíšu v jiném článku, počkejte si, protože se pěkně pobavíte.

Zajímavé je to, co jsem zjistila o sobě:

Webináře, ač pro mě vody neznámé, s dobrou mapou (tu jsem měla od Stáni), to jde zvládnout.

A opakování dělá mistra.

Daňové poradenství, které jsem takto zdarma šířila, je přesně o té službě a nekonečném moři času a energie. Není to podnikání. Je to služba, vázaná na mou osobu. A zdarma je to opravdu na pováženou. Tak tudy ne. Ještě že, jsem k tomuto poznatku přišla tak levně a rychle. Nicméně šlo zejména o ten webinář na vlastní kůži. A pomohla jsem kolegům z pláže, a to se počítá, z toho mám radost!

Podnikání jako byznnys nebo OSVČ

Poznala jsem, jak dovedu lidi nadchnout a motivovat. Přizvala jsem totiž další kolegyně a vytvořily jsme tak mozkový trust. A mimochodem, užily spoustu legrace.

Uvědomila jsem si sílu webinářů v podnikání a určitě jej využiju pro své další produkty. Další bude v dubnu na téma Jak naspořit dětem.

Jak se vyznat v nabídce spoření a pojištění pro děti.

Mimochodem, ten krásný šik kabátek e-booku je dílem výtvarnice Ivy Utinkové, kterou znáte z CNP a KJMP. Jsem nadšená, že mi ji tento kurz přivál. Ona se naladila na mou duši a styl. Vytvořila mi logo, vizitky, titulní listy do šanonu, obal na e-book. Z toho plyne, že je důležité síťování a delegování. Můžu se soustředit na to, co mi jde lépe.

 

Co jsem zjistila dalšího?

Při svém online daňovém pokusu jsem zjistila hodně. Jednu věc však musím zdůraznit.

Je třeba mnohem více myslet na vaše peníze a méně na osobní rozvoj a služby zdarma.

Máte výsledky, které lze ukázat?

Není vaše Plážování nebo jiné podnikání jen koníček a kratochvíle?

Jde o váš čas a vaši spokojenost! Opravdu se ptáte?

Kde jsou mé peníze?

Pěkné peníze můžete uspořit i s tímto e-bookem zdarma

Paragrafy, které musíte znát, než začnete prodávat e-book 

 

Marta Veselá
Pomáhám lidem, kteří nemají rádi papírování a jsou kreativně založení, zvládnout agendu, snadno a rychle, aby se mohli věnovat svým snům Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře